Daň z nehnuteľností

06.05.2021

Dane v roku 2014
OZNÁMENIE OBCE  PETROVO
Tlačivo "Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje" podajú:
tí občania, ktorí v priebehu roka 2013 nadobudli novú nehnuteľnosť (napr. kúpou, darovaním a pod.) a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. 12. 2013. Termín podania tlačiva "Priznanie k ..." do 31. 1. 2014
noví majitelia psov, ktorí si doteraz nesplnili oznamovaciu povinnosť a táto im vznikla do 31. 12. 2013 (priznanie sa podáva ak je pes starší ako 6 mesiacov, t.j. vznik daňovej povinnosti).Termín podania tlačiva "Priznanie k..." do 30 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti
• prevádzkovatelia nevýherných hracích prístrojov, ktorým vznikla nová daňová povinnosť do 31. 12. 2013. Termín podania tlačiva "Priznanie k ..." do 30 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti
Tlačivo "Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje" s vyznačením v ľavej hornej časti hlavičky tlačiva, že ide o čiastkové priznanie majú podať:
vlastníci nehnuteľností, ktorí majú zmenu vlastníctva oproti roku 2013, (napr. kúpa, dedičstvo, darovanie, predaj, zmena výmery, kolaudácia rodinného domu, zmena využitia stavby, zmena druhu či výmery pozemku, ohlásená drobná stavba a pod.). Termín podania tlačiva "Priznanie k ..." do 31. 1. 2014
majitelia psov, ktorí si splnili oznamovaciu povinnosť v súvislosti s daňou za psa a majú k 31. 12. 2013 zmenu vlastníctva (napr. kúpa ďalšieho psa, úhyn psa a pod.). Termín podania tlačiva "Priznania k ..." do 30 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti
prevádzkovatelia nevýherných hracích prístrojov, ktorí si splnili oznamovaciu povinnosť v súvislosti s daňou za nevýherné hracie prístroje a majú k 31 . 12. 2013 zmenu vlastníctva (napr. ukončenie alebo začatie prevádzkovania ďalšieho nevýherného prístroja. Termín podania tlačiva "Priznania k ..." do 30 dní odo dňa vzniku daňovej povinnosti
Pri podávaní tlačiva "Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje" ako i čiastkového priznania je potrebné predložiť nasledovné doklady: občiansky preukaz, list vlastníctva, rozhodnutie o vklade do katastra, kúpnu zmluvu, darovaciu zmluvu, osvedčenie o dedičstve a pod.
Všeobecná informácia
Daňovník na tlačive "Priznanie k ..." uvedie okrem identifikačných údajov - meno, priezvisko, rodné číslo, názov firmy, IČO, adresa... len základné údaje potrebné na vyrubenie dane - výmeru pozemku, zastavanú plochu stavby, podlahovú plochu bytu, počet psov a nevýherných hracích prístrojov a pod. Daňovník daň do tlačiva "Priznanie k ..." nevypĺňa.

Daňovník vyplnené tlačivo "Priznanie k ..." môže podať:
osobne na Obecnom úrade v Petrove
poštou
Obec Petrovo, ako správca dane vyrubí na základe daňovníkom podaného tlačiva "Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje" ako i čiastkového priznania, daň z nehnuteľností, daň za psa a daň za nevýherné hracie prístroje jedným Rozhodnutím. V tomto Rozhodnutí bude splatnosť a spôsob platenia všetkých daní uvedených v tlačive "Priznanie k ..." . Daňovník bude povinný daň uhrádzať až na základe takto vydaného Rozhodnutia.

Zoznam aktualít:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >